Novosti iz Općine

Čestitka načelnika Sabahudina Klisure povodom Dana općine Fojnica

Čestitka načelnika Sabahudina Klisure povodom Dana općine Fojnica

Cijenjeni sugrađani, dragi Fojničani,

Svjesni loše trenutne situaciju u vezi s koronavirusom, nažalost ni ove godine ne možemo zajedno na svečan način obilježiti 18.mart, Dan općine Fojnica..

Međutim, ovakvi datumi su prilika da se kaže šta je bilo i šta se radilo u protekloj godini, te da se iznesu planovi za naredni period.

Međutim, ovoga puta i to je dobilo sasvim druge dimenzije.

Prije godinu dana, baš kada smo uveliko pripremali događaje povodom Dana naše općine, svijet pa i mi smo se suočili sa pandemijom koronavirusa. I tu sve staje, odnosno počinje...

Sve se mijenja, naši planovi postaju neizvjesni a mi se krećemo boriti sa tim opasnim neprijateljem, koronavirusom.

Općina Fojnica, Krizni štab civilne zaštite općine Fojnica, na čelu sa mnom, preuzima sve aktivnosti oko sprečavanja širenja zaraze. Radili smo svakodnevno, nekoliko mjeseci i činili zaista sve što je u našoj moći. Sve to ne bismo uspjeli bez pomoći brojnih institucija i ustanova, u prvom redu Doma zdravlja, Policijske stanice Fojnica, JKP Šćone, DVD Vatrogasaca, Zavoda Drin i Bakovići, Lječilišta Reumal, Crvenog križa te drugih institucija, udruženja i privrednika te pojedinaca sa područja naše općine.

Vjerujem da smo, zahvaljujući našem radu ali i odgovornosti naših građana uspjeli napraviti koliko toliko kako bi sprječili masovno oboljevanje od virusa.

U ljetnom periodu, kada su to konačno dozvolile prilike, epidemiološke i vremenske, radili smo na infrastrukturnim projektima. Naravno onoliko koliko je to dozvoljavao budžet naše općine, koji je svakako bio ugrožen zbog pandemije.

Međutim, nastojali smo ipak realizovati neohodne radove na području općine Fojnica, te pomoći na sve moguće načine, kao što to i inače radimo, sve kategorije stanovništva u našem gradu.

Nismo zaboravili prvačiće, školarce, studente, porodilje...nismo zanemarili udruženja, klubove, organizacije ... nastojali smo da svima budemo podrška i pomognemo onoliko koliko je u našoj moći.

O planovima u budućnosti je teško govoriti, gotovo nemoguće. Tome nas je zasigurno naučila predhodna godina.

Zato ću samo reći, radit ćemo vrijedno i pošteno, kada i koliko nam se ukaže prilika. A nadat ćemo se da će virusu uskoro kraj, a onda će biti sve mnogo lakše i jednostavnije.

Dragi sugrađani, želim nam svima, prije svega zdravlje, sreću i da sljedeći Dan Općine svi zajedno dočekamo u vedrijoj, ljepšoj i sretnijoj atmosferi.

SRETAN 18. MART, DAN OPĆINE FOJNICA!

Novosti

Agencija za statistiku BiH: Počinje istraživanje o potrošnji domaćinstava

Agencija za statistiku Bosne i Hercegovine, u saradnji s entitetskim zavodima za statistiku, provodi petu po redu Anketu o potrošnji domaćinstava u BiH. "Anketu će, tokom godine, provoditi akreditova...

Odgođen upis djece u I.razred

Obavijet za roditelje/staratelje djece općine Fojnica, koji imaju djecu za upis u 1. razred osnovne škole, za školsku 2021/2022. godinu. "Obavještavamo roditelje/staratelje koji imaju djecu za upis ...

Imenovan v.d.direktora JU Dom zdravlja Fojnica

Na vandrednoj sjedinci Upravnog odbora JU Dom zdravlja Fojnica koja je održana danas u Fojnici, za vršioca dužnosti funkcije direktora je jednoglasno izabran i imenovan dr. Jusuf Zuka. Inače, Zuka je...

Najiskrenije saučešće povodom smrti direktorice Doma zdravlja Zijade Salihagić

Svoje najiskrenije saučešće porodici i kolegama u Domu zdravlja Fojnica, povodom smrti Zijade Salihagić, uputio je načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura „Naš grad je danas ostao bez drage, vol...

Javna rasprava "Položaj općina u kontekstu Izmjena i dopuna Prostornog plana KSB/SBK 2005 - 202…

Tematska tribina "Položaj općina u kontekstu Izmjena i dopuna Prostornog plana KSB/SBK 2005 - 2025" za općinu Fojnica će se održati 23.3.2021. godine u 14.00 sati u prostorijama općine Fojnica. Ranij...

Vlada SBK donijela nove mjere za suzbijanje pandemije COVID 19 na području SBK

Na osnovi članka 31. Zakona o Vladi Kantona Središnja Bosna (Službene novine Kantona Središnja Bosna, broj 5/03- prečišćeni tekst i 14/03), Vlada Kantona Središnja Bosna, na 40. izvanrednoj sjednici, ...

Fojnica ima državnog prvaka

Dana 21.03.2021. godine je u Fojnici odigran finalni turnir ženske omladinske lige BiH u selekciji kadetkinja gdje su učestvovale najbolje četiri ekipe ovog takmičenja. KK Star Fojnica su u prvom ...

Krizni štab općine Fojnica donio preporuke za građane

Krizni štab općine Fojnica je zasjedao proteklih dana te donio preporuke za stanovnike Fojnice, koje su isti dužni poštovati uz zaključke Vlade SBK-a. {pdf=http://www.fojnica.ba/v3/media/download/pre...

Posjeta predstavnika Medžlisa IZ Fojnica načelniku Klisuri

U povodu Dana vakifa u Bosni i Hercegovini, u ime Medžlisa Islamske zajednice u Fojnici, načelnika Sabahudina Klisuru su posjetili predsjednik Medžlisa Huseinbašić Azem i glavni imam Edin ef. Rojo. ...

Log in

X

© Fojnica online

Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.