Novosti iz Općine

Čestitka načelnika Sabahudina Klisure povodom Dana općine Fojnica

Čestitka načelnika Sabahudina Klisure povodom Dana općine Fojnica

Cijenjeni sugrađani, dragi Fojničani,

Svjesni loše trenutne situaciju u vezi s koronavirusom, nažalost ni ove godine ne možemo zajedno na svečan način obilježiti 18.mart, Dan općine Fojnica..

Međutim, ovakvi datumi su prilika da se kaže šta je bilo i šta se radilo u protekloj godini, te da se iznesu planovi za naredni period.

Međutim, ovoga puta i to je dobilo sasvim druge dimenzije.

Prije godinu dana, baš kada smo uveliko pripremali događaje povodom Dana naše općine, svijet pa i mi smo se suočili sa pandemijom koronavirusa. I tu sve staje, odnosno počinje...

Sve se mijenja, naši planovi postaju neizvjesni a mi se krećemo boriti sa tim opasnim neprijateljem, koronavirusom.

Općina Fojnica, Krizni štab civilne zaštite općine Fojnica, na čelu sa mnom, preuzima sve aktivnosti oko sprečavanja širenja zaraze. Radili smo svakodnevno, nekoliko mjeseci i činili zaista sve što je u našoj moći. Sve to ne bismo uspjeli bez pomoći brojnih institucija i ustanova, u prvom redu Doma zdravlja, Policijske stanice Fojnica, JKP Šćone, DVD Vatrogasaca, Zavoda Drin i Bakovići, Lječilišta Reumal, Crvenog križa te drugih institucija, udruženja i privrednika te pojedinaca sa područja naše općine.

Vjerujem da smo, zahvaljujući našem radu ali i odgovornosti naših građana uspjeli napraviti koliko toliko kako bi sprječili masovno oboljevanje od virusa.

U ljetnom periodu, kada su to konačno dozvolile prilike, epidemiološke i vremenske, radili smo na infrastrukturnim projektima. Naravno onoliko koliko je to dozvoljavao budžet naše općine, koji je svakako bio ugrožen zbog pandemije.

Međutim, nastojali smo ipak realizovati neohodne radove na području općine Fojnica, te pomoći na sve moguće načine, kao što to i inače radimo, sve kategorije stanovništva u našem gradu.

Nismo zaboravili prvačiće, školarce, studente, porodilje...nismo zanemarili udruženja, klubove, organizacije ... nastojali smo da svima budemo podrška i pomognemo onoliko koliko je u našoj moći.

O planovima u budućnosti je teško govoriti, gotovo nemoguće. Tome nas je zasigurno naučila predhodna godina.

Zato ću samo reći, radit ćemo vrijedno i pošteno, kada i koliko nam se ukaže prilika. A nadat ćemo se da će virusu uskoro kraj, a onda će biti sve mnogo lakše i jednostavnije.

Dragi sugrađani, želim nam svima, prije svega zdravlje, sreću i da sljedeći Dan Općine svi zajedno dočekamo u vedrijoj, ljepšoj i sretnijoj atmosferi.

SRETAN 18. MART, DAN OPĆINE FOJNICA!

Novosti

Općina Fojnica donirala nove uniforme fojničkim vatrogascima

Općina Fojnica, na čelu sa načelnikom Sabahudinom Klisurom je jučer uručila fojničkim vatrogascima vrijednu donaciju. Riječ je o novim uniformama koje su neophodne vatrogascima i od izuzetne važnosti...

BH Pošta izdala poštansku marku “Slapovi Kozice Fojnica”

Povodom Svjetskog dana turizma BH Pošta je izdala poštansku marku “Slapovi Kozice Fojnica”. "Dragulj fojničkih rijeka kako zovu slapove Kozice, našao je svoje mjesto na poštanskoj marki koj...

Radovi na uređenju korita rijeke Dragače

U Fojnici je u toku realizacija projekta uređenja korita rijeke Dragače, od mosta kod vatrogasnog doma do novog mosta u šetalištu, u dužini od oko 800 metara. Zahvaljujući Općini Fojnica rijeka Drag...

Potpisan ugovor za provođenje mjera energetske efikasnosti u fojničkom obdaništu

Načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura je potpisao ugovor o provođenju mjera energetske efikasnosti sa Fondom za zaštitu okoliša Federacije BiH. Riječ je o udruživanju finansijskih sredstava u ...

Odobrena sredstva za realizaciju projekata u općini Fojnica

Načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura jučer je ugostio premijera SBK Tahira Lendu, ministra u Vladi SBK Amira Šečibovića te Vildana Hajića, direktora ŠPD”Srednjobosanske šume”. Tom prilikom načel...

Obavijest o potpunoj obustavi saobraćaja

Iz Općine Fojnica obavještavaju sve građane da će 12., 13. i 14.09.2022.godine doći do potpune obustave saobraćaja na dionici lokalnog puta Bakovići-Poljana(Brusnica). Detaljnije u prilogu ...

Završen projekt izgradnje kanalizacije u fojničkom naselju Trošnjik

Završen je projekt izgradnje kanalizacije u fojničkom naselju Trošnjik, u vrijednosti od oko 135 hiljada maraka. Sredstva za projekt osigurala je Općina i to 65 hiljada maraka, dok je 75 hiljada mara...

Potpisan ugovor za sanaciju stadiona FK Fojnica

Načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura jučer je potpisao ugovor o dodjeli finansijskih sredstava za projekat „Sanacija sportskog terena FK Fojnica - izgradnja ograde oko stadiona“. Sredstva u izno...

Sastanak načelnika Fojnice i Kaknja

Općinu Fojnica danas je posjetio načelnik općine Kakanj Mirnes Bajtarević, gdje se sastao sa načelnikom Sabahudinom Klisurom. Današnja posjeta općinskom načelniku bila je prilika za razmjenu iskustav...

Posjeta načelnika Sabahudina Klisure područnim školama

Načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura posjetio je sve područne škole u Fojnici, kako bi prvačićima uručio poklone, ruksake s priborom i kišobrane. U O.Š. „Ivan Goran Kovačić“ u Gojevićima, načeln...

Fojnički prvačići sjeli u školske klupe/ Načelnik Klisura ih obradovao poklonima

Fojnički učenici jutros su se vratili u školske klupe. Posebno je svečano bilo za učenike prvačiće koji su u pratnji svojih roditelja prvi put jutros došli u školu, gdje su ih dočekale učiteljice. I ...

Log in