Večeras u prepunoj dvorani održan bogat kuturno-zabavni program povodom Dana općine Fojnica
- Objavljeno u Novosti iz Općine
- Foto galerija

Večeras je u punoj dvorani u Fojnici održan kulturno-zabavni program povodom 18.marta Dana općine Fojnica. Pjesmom i igrom članovi KUD-a „1001 noć“ , KPD „Matija Gubec“, Zavoda Drin, VA Srma te učenici OŠ Muhsin Rizvić su svom gradu čestitali rođendan.
Poseban pečat ovoj večeri dala je dodjela nagrada za najbolji literarni rad učenika SMŠ „Zijah Dizdarević“ . Naime Općina Fojnica je u saradnji sa informativnim portalom novum.ba raspisala konkurs za izbor najboljeg literarnog rada na temu „U Fojnici mogu ostvariti svoje snove“.
Od trideset pristiglih radova komisija je odabrala tri najbolja. Treću nagradu dobio je Abdulrahman Ismetović, drugu nagradu dobio je Ahmed Buljina. Pobjednik ovog takmičenja je Amina Bukvić.
Priznanja i novčane nagrade su uručili Adisa Mujić, predstavnik portala Novum.ba, Merima Sijarić, direktorica SMŠ „Zijah Dizdarević i načelnik općine Fojnica Sabahudin Klisura.Pobjednica je pročitala svoj rad koji je nagrađen gromoglasnim aplauzom.
Na kraju je načelnik Sabahudin Klisura uručio zahvalnice svim učesnicima ovog programa ali i svima koji su na bilo koji način doprinijeli obilježavanju Dana općine Fojnica.
Nakon ovog dijela programa lijepom pjesmom večerašnji program su obogatili vokalni solisti Alija Huzbašić, Amela Brdar, Harun Mujčić i Kenan Izberović.
Povezani članci (po oznakama)
- Dokumenti Službe za privredu, finansije i budžet
- NAČELNIK KLISURA OBIŠAO RADOVE NA UREĐENJU PJEŠAČKE STAZE
- Zavšeno asfaltiranje ulice Bježanijska
- Odluka o dodjeli stipendija redovnim studentima općine Fojnica za akademsku 2021/2022 godinu
- Javni poziv za raspodjelu sredstava namjenjenih za kulturu u 2022. godini
Foto galerija
https://fojnica.ba/v3/novosti/opcina/u-prepunoj-dvorani-odrzan-bogat-kuturno-zabavni-program#sigProId74758129bd